«پیگیر حل مشکلات وام ازدواج و افزایش آن هستم.» این وعده را وزیر تازه ورزش و جوانان در نخستین سخنان رسمی خود پس از تصدی پست وزارتخانه به جوانان داد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس،جمهور هم در مراسم معارفه محمود گودرزی تأکید کرد: امیدواریم که بتوانیم زمینه حل مشکلات جوانان کشور و توسعه اشتغال را برای جوانان به ارمغان بیاوریم.اشاره محمود گودرزی به مشکلاتی است که از سال91 گریبانگیر متقاضیان وام ازدواج شده است. اکنون حدود 900هزار زوج جوان در انتظار طولانی بیش از یک سال برای دریافت وام ازدواج قرار دارند و این تأخیر طولانی باعث رنجش و گلایه آنها شده است.
براساس اعلام مسئولان بانک مرکزی منابع بانک،ها برای پرداخت وام ازدواج تمام،شده و تنها 3بانک دولتی هم،اکنون اقدام به پرداخت وام ازدواج می،کنند. مرداد سال 92رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد بودجه یکهزار میلیارد تومانی برای پرداخت وام ازدواج متقاضیان به کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد. عبدالرضا عزیزی گفت: پیشنهاد ما یکهزار میلیارد تومان است، اما بانک مرکزی پیشنهاد اعتبار 20هزار میلیارد تومانی داده که این پیشنهاد نشان،دهنده اطلاعات ناقص یا اشتباهی است؛ چراکه درحال،حاضر 900هزار نفر متقاضی دریافت وام 3میلیون تومانی هستند که اگر این دو عدد را در یکدیگر ضرب کنیم، به اعتباری معادل 2هزار و 700میلیارد تومان احتیاج داریم.
ارتقای جایگاه جوانان در وزارت دومسئولیتی
گودرزی، وزیر ورزش و جوانان دیروز همچنین درباره بالابردن جایگاه جوانان در این وزارت دو مسئولیتی سخن گفت. او در حاشیه معارفه وزارت ورزش و جوانان که مهر خبر آن را منتشر کرد، درباره نحوه ارتقای معاونت جوانان گفت: کارگروه،هایی در این وزارتخانه تشکیل شده تا کار کارشناسی انجام دهند و باید با اعلام نتایج کارشناسی از حرف،های ضمنی و تلویحی خودداری کرد. وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:
باید با توجه به واقعیت،ها و محدودیت،های موجود منطقی صحبت کنیم و نظر دهیم. حوزه جوانان حوزه،ای ستادی و تصمیم،ساز است و شورای،عالی جوانان تصمیمات اصلی را می،گیرد. به گفته گودرزی، 23دستگاه عضو شورای،عالی جوانان نیز باید در این حوزه فعالیت کرده و در مورد اقداماتشان پاسخگو باشند. گودرزی در حالی چنین گفت که پیش،تر و در زمان ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی بحث،ها درباره کار موازی سازمان ملی جوانان و شورای،عالی جوانان بالا گرفته بود. ششم مردادسال71 شورای،عالی انقلاب فرهنگی، شورای،عالی جوانان را (به ریاست رئیس،جمهور) تأسیس کرد.
وزارت تازه و انتصاب رئیس شورا
در دولت نهم محمدجواد حاج،علی،اکبری با حکم احمدی،نژاد رئیس سازمان ملی جوانان شد و به ساختمان این سازمان در بلوار آفریقا راه یافت. مهردادبذرپاش در دوم مرداد۱۳۸۸ طی حکمی به سمت معاون رئیس،جمهور و رئیس این سازمان منصوب شد. پس از برکناری بذرپاش، حرف و حدیث،ها درباره انتصاب فرحناز ترکستانی به این سمت مطرح شد اما خیلی زود ترکستانی تکذیب کرد و گفت که به،دلیل بیماری از پذیرش این مسئولیت خودداری می،کند.
پس از ماه،ها بی،سرپرستی سازمان ملی جوانان، در خرداد90در میانه بحث،های دولت و مجلس بود که یک انتصاب در مجموعه پاستور بار دیگر موازی،کاری حلقه،های زیرمجموعه ریاست،جمهوری را با وزارتخانه،ها، سر زبان،ها انداخت. دهم خرداد، در حکمی دبیر «شورای،عالی جوانان» منصوب شد تا بی،سر و صدا، سازمان ملی جوانان به وضعیت سال76خود بازگردد که به نام شورای،عالی جوانان نامیده می،شد.

انتصاب همایون حمیدی که پیش از این در اسفند 88به،عنوان معاونت هماهنگی، پیگیری،های ویژه و خدمات مدیریت نهاد ریاست،جمهوری منصوب شده بود، واکنش نمایندگان مجلس را برانگیخت. مجید نصیرپور سردهایی، نایب،رئیس کمیسیون اجتماعی با تأکید بر اینکه به،سایه،رفتن موضوعات جوانان با تشکیل وزارت ورزش و جوانان، قابل پیش،بینی بود، درباره انتصاب حمیدی گفت: بعد از رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی، شورای،عالی جوانان حق فعالیت ندارد و دولت نمی،تواند با موازی،کاری، وزارتخانه،ای را که مصوبه قانونی دارد، تضعیف کند.با این حال دیروز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس،جمهور هم شورای،عالی جوانان را مهم،ترین جایگاه برای به حداقل رساندن آسیب،ها و مشکلات جوانان خواند.