استفاده از موم، پودر دکلره یا کرم موبر قبل از عروسی ضرر دارد؟

بسیاری از خانم،ها درد ناشی از اپیلاسیون را نمی،توانند تحمل کنند و بنابراین به روش،های شیمیایی زدودن موهای زاید روی می،آورند؛ اما اگر در هفته آخر قبل از عروسی می،خواهید از یک روش شیمیایی زدودن موهای زاید بهره ببرید بهتر است ابتدا گفتگوی ما را با دکتر محمد شیزر پور بخوانید وبعد روش تان انتخاب کنید.
بسیاری از خانم،ها درد ناشی از اپیلاسیون را نمی،توانند تحمل کنند و بنابراین به روش،های شیمیایی زدودن موهای زاید روی می،آورند؛ اما اگر در هفته آخر قبل از عروسی می،خواهید از یک روش شیمیایی زدودن موهای زاید بهره ببرید بهتر است ابتدا گفتگوی ما را با دکتر محمد شیزر پور بخوانید وبعد روش تان انتخاب کنید.

اساس روش دکلره کردن چیست؟
با دکلره کردن موهای زائد را بر نمی،داریم بلکه فقط انها را پنهان می،کنیم. این روش معمولا برای موهای صورت و موهای روی پشت و شکم کاربرد دارد. پودر دکلره حاوی ماده هیدروژن پراکسید و سولفات است که این مواد موها را بیرنگ و نرم می کنند و به این ترتیب موهای زاید کمتر به چشم می آیند.

استفاده از این مواد خطری ندارد؟

مواد شیمیایی مورد استفاده در دکلره گاهی منجر به حساسیت وتحریک پوستی می،شوند. قبل از استفاده می،توان این مواد را در قسمت کوچکی از پوست بازو یا ساعد امتحان کرد. این حساسیت بخصوص زمانی اتفاق می،افتد که زمینه التهاب و قرمزی پوست از قبل وجود داشته باشد بنابراین دکلره کردن بهتر است فقط روی پوست سالم انجام شود. اگر حساسیت و آلرژی به مواد دکلره ندارید،استفاده مکرر از این روش بلامانع است.

آیا کرم،های موبر سبب التهاب می،شوند؟

اول کمی شما را با این مواد آشنا می،کنم.ماده اصلی مواد موبر – که می،توانند به شکل کرم، پودر، ژل یا اسپری وجود داشته باشند تیوگلیکولات است. این ماده پیوندهای دی،سولفیدی مو را قطع می،کند. تفاوت انواع مخصوص صورت و مخصوص بدن در غلظت تیوگلیکولات است یعنی موبر مخصوص صورت رقیق تر از موبر مخصوص بدن است. مزیت این روش نسبت به تیغ تاخیر در رشد موها و زبر نبودن موهای رشد یافته است به خاطر داشته باشید که موبر را فقط درنواحی پوست سالم استفاده کنید زیرا اگر پوست دچار التهاب یا قرمزی باشد مواد موبر این التهاب را بیشتر تحریک می،کنند. استفاده از این روش در مورد موهای زاید تمام نقاط بدن بدون مانع است. در ضمن کرم موبر برخلاف اسمش موها را موقتی می،زداید نه دائمی.

کرمی وجود دارد که موها را به صورت دائمی برطرف کند؟
تنها یک کرم اثر مهاری برروی رشد موها داشته و مورد تائید سازمان غذا داروی امریکا است.این کرم «اوفلورنیتین » نام دارد و در حال حاضر در کشور ما توزیع نمی،شود. البته این کرم اثر موبری ندارد بلکه باید با روشهای دیگر موهای زائد را برطرف کرد. مصرف کننده باید روزی دو بار این کرم را به ناحیه مورد نظر بمالد تا به مرور در مدت4 تا 6 هفته -رشد موهای زاید به میزان 50 درصد کاهش می یابد. البته این اثر تا زمانی است که از کرم استفاده می،شود و چند هفته بعد از قطع کرم موها مجددا رشد می،کنند.

موم یا وکس، به پوست آسیب نمی زند؟

استفاده از موم یا وکس هیچ اشکالی ندارد و یکی از روشهای مناسب برای برطرف کردن موهای زاید نواحی وسیع بدن است. استفاده از این مواد نوعی روش اپیلاسیون یا کندن مو است. موم یا وکس روی پوست مالیده میشود؛ موها به موم می چسبند.سپس با برداشتن موم از سطح پوست موها نیز کنده می،شوند. البته موم به دو شیوه گرم وسرد استفاده می،شود که موم گرم موثرتر است.

از میان این روش،ها کدام را به عروس خانم،ها توصیه می،کنید؟
بهترین روش این است که هرفرد روشهای مختلف برطرف کردن موهای زائد را امتحان کند و روشی را ادامه دهد که با بدنش سازگارتر است. در ضمن به هیچ وجه در فاصله چند روز مانده به مراسم نامزدی، عروسی و ازدواج هیچ کدام از این روش،ها را برای اولین بار امتحان نکنید.


کلید واژه ها:
زیبایی اپیلاسیون عروس